Rangos pažadų įgyvendinimas - Perkūnkiemio bendruomenės svetainė


Naujienų pranešimas: Rangos pažadų įgyvendinimas
(Rubrika: Perkūnkiemis)
Paskelbė admin
2009 05 13

Šiomis dienomis pietavau su Ranga IV projektų vadovu G.Kazlausku, be kitų objektų projektavusiu ir stačiusiu "Perkūnkiemį". Peržiūrėjom krūvą dokumentų ir sutarčių, tarp kurių buvo ir kvartalo bei apylinkių detalusis planas, ginčijamos žemės sklypo, reikalingo gatvei pabaigti, paėmimo visuomenės poreikiam dokumentai, darželio projektas ir t.t. Pokalbio išvada - Ranga nori statyti (ir tuo pačiu tesėti pažadus mums). Būtų gerai, kad mes savo ruožtu irgi paspaustume savivaldybę ir apskritį.

Pagal detalųjį planą netoli Perkūnkiemio (tarkim, mūsų "rajone") pagal užstatymo tankumą ir gyventojų skaičių jau nuo 2006 metų numatytos 2 mokyklos ir darželis. Darželio statyboms sklypas ir  leidimas yra, Ranga pasirengusi projektą pabaigti - savivaldybė nepasirengusi mokėti. Sunkmetis ir t.t, "galbūt ateityje" ir panašūs atsikalbinėjimai. 600 000 mero komandiruotei į statybos parodą atrado, 3 milijonus šlagbaumam senamiesty atras - o darželio didžiuliam kvartalui, matai, nereikia.

Gatvės pabaigimas - vyksta teisiniai ginčai tarp Rangos ir privataus asmens. Pagal detalųjį planą tie 3 arai turėtų būti gatvė, plati normali gatvė, paimti visuomenės poreikiams. Iš principo mums, manau, nesvarbu, kas už tai tam žmogui sumokės - savivaldybė ar Ranga, tegu tik greičiau, nes nepabaigus gatvės kvartalas "atskirtas" nuo pasaulio, nei susisiekimas normalus, nei didesnis visuomeninis transportas gali pravažiuoti.

Gera naujiena - p.Gintas tada pažadėjo, o šiandien patvirtino, jog jau kreipėsi į atsakingas institucijas nuimti kelio ženklus vienoje Perkūnkiemio gatvės pusėje, patikėjęs mano argumentais, kad bent vienoje jų tikrai nereikia. Mėnesio bėgyje, perderinus projektą, jų turėtų nelikt.

Galvoju, ar nereikėtų mum atviru laišku ar pan. kreiptis į miesto valdžią, kad ji paskubintų gatvės, darželio ir mokyklų procesus, kurie jau prasidėję, bet tempiasi kelis metus? Mes tai jau čia juk gyvename. Rangos ausys aišku šitame visame kyšo - jie statyt nori, ir pinigus už tai gaut. Bet gal lai ir stato, jei jau nori?


Ši naujiena yra iš svetainės Perkūnkiemio bendruomenės svetainė
( http://perkunkiemis.com/news.php?extend.88 )