Bręsta kovos dėl sklypų Perkūnkiemyje - Perkūnkiemio bendruomenės svetainė


Naujienų pranešimas: Bręsta kovos dėl sklypų Perkūnkiemyje
(Rubrika: Perkūnkiemis)
Paskelbė Dr. Evil
2007 12 07

Lukas Miknevičius
„Sostinės“ korespondentas
2007-12-07
Gali prireikti teismų

Savivaldybei, siekiančiai palengvinti šiuo metu vis dar statomo Perkūnkiemio kvartalo gyvenimą ir ketinančiai čia tiesti porą naujų gatvių, dėl to gali tekti pakovoti ir teismuose.
Kai kurie sklypai, per kuriuos turėtų driektis būsimos Perkūnkiemio ir Girulių gatvės, priklauso gyventojams, o jų paskirtis – žemės ūkio, todėl čia tiesti kelių negalima.
Žemės paskirtį būtų galima pakeisti sudarant detaliuosius planus, tačiau ne visi sklypų savininkai su tuo sutinka.
Dėl to savivaldybės taryba nusprendė Žemės įstatymo nustatyta tvarka šiuos sklypus išpirkti, bet gali būti, kad kai kurie žemės savininkai tokį sprendimą sieks užginčyti teismuose.
„Žemę išpirkinėsime pagal įstatyme numatytą visuomenės poreikį, tačiau ir jį galima užginčyti.
Visų pirma dar reikia įrodyti, kad visuomenės poreikiams tie sklypai tikrai yra reikalingi, todėl be teismų greičiausiai neapsieisime.
Kita vertus, gal savininkai bus geranoriški ir kliūčių nesudarys“, – kalbėjo savivaldybės Miesto plėtros departamento direktoriaus pavaduotoja Raimonda Rudukienė.

Naudos privačias lėšas

Sklypai iš žemės savininkų bus superkami rinkos kainomis. Kainoms nustatyti ketinama pasitelkti turto vertintojus.
Sklypams išpirkti savivaldybės biudžeto lėšos naudojamos nebus. Išlaidas padengs viena Perkūnkiemio statytojų – bendrovė „Ranga IV“, kuri taip pat yra suinteresuota naujų gatvių atsiradimu.
„Kai kalbame apie visuomenės poreikį, svetimų pinigų nebūna.
Visų pirma, savivaldybė ir neturi tokių lėšų, kurių prireiks, o antra – statybų bendrovės taip pat suinteresuotos, kad prie jų statomų namų būtų galima normaliai privažiuoti“, – aiškino R.Rudukienė.
Pasak jos, žemei išpirkti tarp savivaldybės ir bendrovės „Ranga IV“ bus sudaryta paramos sutartis.
Kiek lėšų reikės, dar nėra apskaičiuota, nes kol kas neaišku nei kiek užtruks reikalingos procedūros, nei kada prasidės realūs gatvių tiesimo darbai.

Gyvena statybų aikštelėje

Kol kas naujakuriams Perkūnkiemyje tenka gyventi burzgiant statybininkų transportui, o namus įmanoma pasiekti tik klampojant po purvą.
Gyventojai piktinasi, kad nėra šaligatvių, o susisiekimas su centru viešuoju transportu kol kas – neapibrėžtoje ateityje, nes kvartale nėra sutvarkytų gatvių, kai kur įrengti tik laikini važiavimai.
Perkūnkiemio gyventojams sunku pasiekti net artimiausią parduotuvę, įsikūrusią prekybos centre „Big“, nes iki jos tenka eiti ypač judria Ukmergės gatve, o čia nėra šaligatvių. Sąlygas dar apsunkina kelkraščiuose sustatyti statybininkų automobiliai.

2007 m. gruodžio 7 d. straipsnis LR priede Sostine

[Submitted by Front]


Ši naujiena yra iš svetainės Perkūnkiemio bendruomenės svetainė
( http://perkunkiemis.com/news.php?extend.11 )