Naujienos - Perkūnkiemio bendruomenės svetainė
Perkunkiemis
Naujausi pranešimai forume


APIE MUS: Naujakurių reikalavimai – vis didesni


2008 01 18

"Sostinė" 2008-01-17 07:52 Prekybos centras, ugdymo įstaigos, sporto klubas, net šalia esanti avalynės taisykla ar raktų dirbtuvė nulemia, kur naują būstą įsigis gyventojai. Nekilnojamojo turto ekspertai iš jų išgirsta ir neįtikėtinų pageidavimų. Už tai, kad šalia būtų parduotuvė, mokykla, grožio salonas, naujus būstus įsigyjantys gyventojai neretai sutiktų net sumokėti papildomą pinigų sumą. Daugiau nuoroda >>
Submitted by Pauliax
Sprendžiamos automobilių stovėjimo problemos


2008 01 18

Įsigaliojo naujos Statybos techninio reglamento nuostatos dėl miestų, miestelių ir kaimų susisiekimo sistemos. Keičiama automobilio stovėjimo aikštelių prie daugiabučių gyvenamųjų namų įrengimo tvarka. "Dabar prie daugiabučio gyvenamojo namo vienam butui turi būti įrengta mažiausiai viena automobilio stovėjimo vieta, - sakė Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto departamento Projektavimo normavimo skyriaus vedėjas Dangyras Žukauskas. - Įteisinta galimybė automobilių stovėjimo vietas įrengti už pastato sklypo ribų, jei yra kelių sklypų savininkų susitarimas ir paliekama teisė savivaldybei nustatyti 20 proc. normatyvo įgyvendinimo ypatumus. Savivaldybėms sudaryta galimybė miestus ir miestelius suskirstyti į zonas, nustatant stovėjimo vietų jose skaičiaus koeficientus. Tokiu būdu transporto problemos bus sprendžiamos, atsižvelgiant į vietos sąlygas ir galimybes". Atsisakyta didesnių kaip 300 stovėjimo vietų automobilių aikštelių projektų derinimo su Visuomenės sveikatos centru. Pasak Dangyro Žukausko, tai daryti netikslinga, nes yra numatyta, kad tokios aikštelės turi būti projektuojamos pagal higienos normas ir kituose teisės aktuose nustatytus reikalavimus. Be to, nuolatinėse statybos komisijose, tikrinant projektus ir svarstant statybos leidimo išdavimą, dalyvauja visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos atstovai.

LR Aplinkos ministerijos Visuomenės informavimo skyriaus inf.

Submitted by gintas01
Mokyklų statyba rūpinsis verslininkai


2007 12 22

Viktorija Vitkauskaitė „Sostinės“ korespondentė
2007-12-21

Sostinės verslininkai ėmėsi gvildenti savivaldybės niekaip neišsprendžiamą problemą – perpildytas mokyklas. Naujai statomame Perkūnkiemio kvartale po poros metų turėtų iškilti du lopšeliai darželiai ir pradinė mokykla. Švietimo įstaigų statyba rūpinsis pati kvartalo statytoja bendrovė „Ranga IV“. Bendrovės rinkodaros direktorė Dita Purlienė patvirtino, kad tokią idėją valdininkams pasiūlė patys investuotojai. Kvartale, kur bus įrengta tūkstančiai butų, naujų švietimo įstaigų savivaldybė statyti neketina, o šalia esantys darželiai ir mokyklos jau seniai yra perpildyti. Savivaldybės taryba šią savaitę pritarė, jog Perkūnkiemyje būtų įsigyti trys sklypai. Juose ketinama pastatyti du darželius po 200 vietų ir pradinę mokyklą. „Kadangi kvartalas yra privataus investuotojo, jis pats suinteresuotas, kad čia būtų sukurta infrastruktūra. Juk kvartale bus įrengta daugiau nei 3000 butų“, – tvirtino laikinai Turto departamento direktoriaus pareigas einantis Vytautas Grinius. Sklypus iš verslininkų savivaldybė ketina išpirkti tik tada, kai šie pastatys visas tris švietimo įstaigas. Jas verslininkai ketina statyti savo lėšomis. Valdininkai apskaičiavo, kad savivaldybei statyti ir įrengti darželius bei mokyklą kainuotų daugiau nei 100 milijonų litų.
Submitted by Front
Kova del 3a zemes Perkunkiemyje


2007 12 11

Vilniaus savivaldybės išduotas leidimas statyboms į konfliktą įvėlė statybų bendrovę, statančią naują gyvenamąjį rajoną, ir žemės savininkus. Kol ginčijamasi dėl 3 arų sklypo, keliems tūkstančiams vilniečių kurį laiką į namus gali tekti važiuoti aplinkkeliais. Kilus ginčui, statybų leidimas buvo panaikintas, o savivaldybės atstovai žemės savininkus vadina reketininkais.

Jonas Užusienis skundžiasi, kad jį nuskriaudė statybų milžinė „Ranga IV“. Esą per milijardo litų nekilnojamojo turto vertės statybų užsakovė sostinės „Perkūnkiemio“ mikrorajone užvaldė J.Užusieniui ir dar dviems bendrasavininkiams priklausančio sklypo dalį – trijų arų plotą, paklojo inžinerines komunikacijas ir nutiesė kelią, pranešė LTV naujienų tarnyba.
[ toliau >> ]Bręsta kovos dėl sklypų Perkūnkiemyje


2007 12 07

Lukas Miknevičius
„Sostinės“ korespondentas
2007-12-07
Gali prireikti teismų

Savivaldybei, siekiančiai palengvinti šiuo metu vis dar statomo Perkūnkiemio kvartalo gyvenimą ir ketinančiai čia tiesti porą naujų gatvių, dėl to gali tekti pakovoti ir teismuose.
Kai kurie sklypai, per kuriuos turėtų driektis būsimos Perkūnkiemio ir Girulių gatvės, priklauso gyventojams, o jų paskirtis – žemės ūkio, todėl čia tiesti kelių negalima.
Žemės paskirtį būtų galima pakeisti sudarant detaliuosius planus, tačiau ne visi sklypų savininkai su tuo sutinka.
Dėl to savivaldybės taryba nusprendė Žemės įstatymo nustatyta tvarka šiuos sklypus išpirkti, bet gali būti, kad kai kurie žemės savininkai tokį sprendimą sieks užginčyti teismuose.
„Žemę išpirkinėsime pagal įstatyme numatytą visuomenės poreikį, tačiau ir jį galima užginčyti.
Visų pirma dar reikia įrodyti, kad visuomenės poreikiams tie sklypai tikrai yra reikalingi, todėl be teismų greičiausiai neapsieisime.
Kita vertus, gal savininkai bus geranoriški ir kliūčių nesudarys“, – kalbėjo savivaldybės Miesto plėtros departamento direktoriaus pavaduotoja Raimonda Rudukienė.

Naudos privačias lėšas

Sklypai iš žemės savininkų bus superkami rinkos kainomis. Kainoms nustatyti ketinama pasitelkti turto vertintojus.
Sklypams išpirkti savivaldybės biudžeto lėšos naudojamos nebus. Išlaidas padengs viena Perkūnkiemio statytojų – bendrovė „Ranga IV“, kuri taip pat yra suinteresuota naujų gatvių atsiradimu.
„Kai kalbame apie visuomenės poreikį, svetimų pinigų nebūna.
Visų pirma, savivaldybė ir neturi tokių lėšų, kurių prireiks, o antra – statybų bendrovės taip pat suinteresuotos, kad prie jų statomų namų būtų galima normaliai privažiuoti“, – aiškino R.Rudukienė.
Pasak jos, žemei išpirkti tarp savivaldybės ir bendrovės „Ranga IV“ bus sudaryta paramos sutartis.
Kiek lėšų reikės, dar nėra apskaičiuota, nes kol kas neaišku nei kiek užtruks reikalingos procedūros, nei kada prasidės realūs gatvių tiesimo darbai.

Gyvena statybų aikštelėje

Kol kas naujakuriams Perkūnkiemyje tenka gyventi burzgiant statybininkų transportui, o namus įmanoma pasiekti tik klampojant po purvą.
Gyventojai piktinasi, kad nėra šaligatvių, o susisiekimas su centru viešuoju transportu kol kas – neapibrėžtoje ateityje, nes kvartale nėra sutvarkytų gatvių, kai kur įrengti tik laikini važiavimai.
Perkūnkiemio gyventojams sunku pasiekti net artimiausią parduotuvę, įsikūrusią prekybos centre „Big“, nes iki jos tenka eiti ypač judria Ukmergės gatve, o čia nėra šaligatvių. Sąlygas dar apsunkina kelkraščiuose sustatyti statybininkų automobiliai.

2007 m. gruodžio 7 d. straipsnis LR priede Sostine

[Submitted by Front]
Eiti į puslapį  1 2 3 ... 16 [17] 18

Paremk svetainę!


Fotoalbume
Komentarai


Apklausa